poniedziałek, 18 maja 2015

NOC MUZEÓW 2015

Pierwsza tegoroczna większa impreza naszego KLUBU GIER już zakończona. W ramach Nocy Muzeów w dąbrowskiej "Sztygarce" mieliśmy możliwość pokazania kilku ciekawych starć.

Tym razem, dzięki Torgillowi i Gregorusowi, chłopakom z INSTYTUTU GIER i twórcom systemu "Bogowie wojny - Napoleon" to nie "Ogniem i Mieczem" było na pierwszym planie. Rzeczywiście - już sama makieta do bitwy w BW-N robiła wrażenie. Aż gęsto od różnorodnych terenów. Ktoś nawet zwrócił uwagę, że teren przypomina.... Trójkąt Trzech Cesarzy. fakt, w bitewniakach chyba rzadko zdarzają sie jednocześnie dwie rzeki.

Sama bitwa była tyleż duża (mniej więcej korpus francuski vs austriacki) co nierozstrzygnięta. Tak to jednak bywa w czasie pokazów - mało gry, dużo opowiadania.


W tym samym czasie na sąsiednich stołach toczyły się zażarte walki w ramach systemu OWW II oraz nasze muzealne drewniaki.


Już niedługo kolejna impreza - święto śląskich zabytków techniki INDUSTRIADA. Podobnie jak w ubiegłym roku, i tym razem dość wyraźnie zaznaczymy swoją obecność. Pewnie zabraknie BW-N (chyba że chłopaki przyjadą w ramach wolontariatu :), za to większy nacisk połozymy na systemy związane z II wojną światową. Szczegóły wkrótce.


Chciałbym bardzo podziękować wszystkim przybyłym na nasze spotkanie. Kilku gości się nie spodziewałem, ale miło było poznać. Szczególne podziękowania dla twórców "Napoleona" że przyjechali pokazać nam swoja grę oraz członków KLUBU GIER, za to, że zawsze mogę na Was liczyć. Do zobaczenia wkrótce.

PS Zanim zebrałem się, aby skrobnąć te kilka słów, kilka fotorelacji już zdążyło się ukazać. Polecam Waszej uwadze:

blog WARHOŁA
STRATEGIE 23 PAL
BOGOWIE WOJNY
strona SZTYGARKI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz