piątek, 5 października 2012

303

Moje pokolenie, wychowane na "Dywizjonie 303" Arkadego Fiedlera, od razu wie o co chodzi: walki polskich lotników pod niebem Wielkiej Brytanii. Jakiś czas Instytut Pamięci Narodowej - w celu utrwalania tejże Pamięci - wyprodukował grę planszową o tym właśnie tytule: 303.


Recenzje gry, instrukcje, fotki można znaleźć w sieci - nie będę się rozpisywał.  Powiem tylko, że jak dla mnie gra jest doskonała w swojej klasie. Po pierwsze - ładnie wydana. To ważne wobec otaczającej nas szmiry. Grę trzyma się w ręku z równą przyjemnością co pięknie wydaną, pachnącą drukarnią książkę. Ładna kolorowa instrukcja, zawierająca także informacje dotyczące historii, biogramy lotników, parametry i opisy samolotów - wszystko w pigułce, bo specjaliści i tak wiedzą więcej, a dla laika to akurat w sam raz.


Sama gra jest szybka, bardzo szybka, jak starcie myśliwców w powietrzu. Jak się opanuje zasady (wystarczy jedna, dwie partie), to potem gra trwa może 5, może 10 minut. Nie zdążysz się znudzić. Dla niektórych wadą jak na strategię może być zbyt duża losowość  ale i to można przekuć na zaletę: dzięki temu da się w tę grę grać nawet samemu.


Grę można w łatwy sposób przenieść w plener (powyżej fotka z konwentu Grenadier). Dzięki temu może pojawi się na naszym VI Festynie Muzealnym w 2013 roku. Póki co zapraszam na partyjkę do muzeum.

Wszelkie informacje o grze, w tym instrukcje oraz mozliwość grania on-line, znajdziecie w poniższym linku:
303

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz