poniedziałek, 2 czerwca 2014

DZIEŃ DZIECKA (I RODZINY)

Z okazji Dnia Dziecka i VII Metropolitarnego Święta Rodziny ostatnie spotkanie KLUBU GIER miało miejsce w CH "POGORIA". Jak zwykle więcej było promocji gier niż samego grania, które było tylko pretekstem do zaprezentowania tego rodzaju rozgrywki. Dzięki przyjściu Norberta mogliśmy zagrać pokazowo średniej wielkości podjazd Kozacy vs Korona (podjazdy nie były podręcznikowe).

Podjazd koronny tuż przed szarżą na kozackie tabory - od lewej: dwie chorągwie kozackie z rotmistrzem, chorągiew pancerna, chorągiew pancerna, chorągiew husarii i jeszcze dwie kozackie z rohatynami. Z prawej strony kompania dragoni konno zbliżają się do wioski.

Widziałem, że paru tatusiom oczy się zaświeciły. Przydały się też katalogi od Wargamera, które - obok samej gry - były dobrym pretekstem do rozmów. W sumie czułem się jak przed laty, gdy pracowałem w supermarketach na promocjach serów:)

Dzięki współpracy z sosnowieckim sklepem/wypożyczalnia gier planszowych na drugim stole Ola prezentowała różne planszówki, też głównie historyczne (Westerplatte, Hnefatafl, Gluckhaus i Mali Powstańcy).


Dużymi krokami zbliża się nasz doroczny Festyn Muzealny, na którym będzie można zobaczyć starcie na poziomie dywizji Szwedów z Koroną, oraz popróbować coś na poziomie podjazdu (na pewna będą Szwedzi, Koroniarze, Litwini i Kozacy, a może jeszcze coś). Do tego dużo planszówek i oczywiście "drewniaki". Szczegóły wkrótce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz