poniedziałek, 9 czerwca 2014

POTOP W MUZEUM

Czekanie na "POTOP" trochę się już wydłuża - według ostatnich zapowiedzi to będzie trzeci kwartał tego roku. Pożyjemy, zobaczymy... Tymczasem już w najbliższą sobotę, 14 czerwca, będziemy mieli małe preludium - wielkie starcie dywizji koronnej RON przeciwko pludrackim najeźdźcom zza morza. Ze strony Rzeczypospolitej w gotowości staną  cztery pułki: doborowy, jazdy, lekki i dragoński. Szwedzi zjawią się w nie mniejszej liczbie, pod ogólnym dowództwem von Bertholda. Początek bitwy ok. 10 rano.

(ilustracja: WARGAMER)

Po zakończonej bitwie będzie czas na jakieś starcia podjazdów - pojawią się Kozacy, Tatarzy, podjazd Gosiewskiego... Nie tylko zresztą w klimacie Ogniem i Mieczem (jako że za oknem będzie słychać ryk odpalanych czołgów, na stołach pojawi się coś bardziej współczesnego). O ile dywizja jest grą pokazową, o tyle w podjazdy będzie mógł spróbować każdy.

Na kilku stołach będzie można także popróbować swych sił w nasze muzealne drewniaki. Nauka zasad trwa kilka minut, sama rozgrywka także, można zdążyć nawet w przerwie między zejściem do kopalni a odpaleniem czołgu. Właśnie - a propos czołgu. Jak każdego roku, także i tym razem będzie kilka nowości - między innymi replika wrześniowego polskiego 7TP. Tak więc każdy chłopiec, i duży i mały, znajdzie jakieś zabawki dla siebie. pogoda zapowiada się upalnie, zatem zapraszam.

Poza tym będzie kilka fajnych planszówek - między innymi nowość: "SZCZĘŚĆ BOŻE" w kopalnianych klimatach. Stoisko przygotowane przez ACEBO z Sosnowca.

Szczegóły imprezy na stronie Muzeum Miejskiego Sztygarka (link po prawej stronie).

PS
Jak się ktoś jednak nie wybierze w najbliższą sobotę, to oprócz żałowania będzie miał jeszcze możliwość poprawy. W nadchodzące wakacje zapowiada się kilka ciekawych spotkań z grami (także OiM) - szczegóły są w fazie dopinania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz