sobota, 3 lutego 2018

IMAGO BELLI III

Wczoraj w Czeladzi miała miejsce inauguracja 3 już odsłony mojego projektu IMAGO BELLI (za pierwszym razem, z największym rozmachem, to było w Sztygarce, potem na ubiegłorocznych Polach Chwały) w czeladzkim muzeum "Saturn". 2 lutego odbył się wernisaż wystawy, na którym szczęśliwie pojawiła się Emilia, dzięki której mam fotki z tego wydarzenia:


Wystawa potrwa niestety dosyć krótko, bo tylko do 18 lutego, ale w czasie jej trwania dojdzie jeszcze do dwóch wydarzeń. W środę 7 lutego będę prowadził warsztaty dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby popróbować swych sił w zgromadzonych na ekspozycji gier (inaczej niż z klasycznymi eksponatami w muzeach - tutaj wszystkiego będzie można dotknąć :) ) a 11 lutego odbędzie się wielka bitwa pod Lubarem. Stół z częścią figurek już stoi:


Na ścianach wiszą oczywiście spolszczone reprodukcje rycin Dahlberga a w gablotach zgromadzone są różne gry, od starych wydań "dragonowskich" aż po współczesne tytuły. Są też wszystkie modele z serii architektura militaris, wykonane przez Roberta Kozi Kozłowskiego, a więc Kudak, szaniec i czworogran wskośnorogi.

Zapraszam do zwiedzania, póki czas, a najlepiej przyjść 11 lutego, kiedy to podczas pokazowej gry na sporym stole (180x360 cm) będzie można także po naprawdę promocyjnych cenach uzupełnić swoje kolekcje figurek.
1 komentarz: