Jak wiadomo, po jakichś dziesięciu latach prowadzenia Klubu Gier Historycznych w dąbrowskiej "Sztygarce", przeniosłem swoją działalność do Katowic, do Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności (czyli, mówiąc prościej, na kopalnię "Wujek"). Piszę "swoją", choć oczywiście wokół Klubu stworzyła się pewna społeczność. Choć początkowo miały działać dwie "sekcje", bitewniakowa i planszowa, to jednak z czasem ta pierwsza zdecydowanie zaczęła przeważać. Klub, zgodnie ze swoja nazwą, od początku miał za zadanie skupianie miłośników gier historycznych, zatem takie właśnie gry były preferowane, choć zdążały się odstępstwa od tej zasady.
Przechodząc do katowickiego ŚCWiS założyłem sobie dwie rzeczy - po pierwsze kontynuowanie działalności Klubu (choć przez rok spotykaliśmy się jeszcze także w Dąbrowie Górniczej) oraz położenie większego nacisku na gry planszowe. Obie rzeczy się udały a teraz, po prawie dwóch latach działalności w nowym miejscu, wykrystalizowała się także nowa społeczność. Oczywiście, nadal jest miejsce na bitewniaki - zwłaszcza na drogie memu sercu Ogniem i Mieczem, choć i w inne systemy chętnie bym zagrał, jeśli czas pozwoli.
Ważną kwestią w działalności Klubu jest regularność - stąd stały termin naszych spotkań. Zawsze jest to ostatni piątek miesiąca, chyba że wypadnie jakieś święto itp., to wtedy przesuwamy. Nie ma żadnych opłat ani zobowiązań. Liczy się tylko chęć przyjścia i spędzenia wolnego czasu. Czas spotkań ustalony jest na godziny 16.00-24.00, ale można go, w zależności od potrzeb, przesunąć w dowolna stronę. W każdym razie po godzinie 16 wystawa jest wyłączana, pracownicy Centrum idą do domu, a my możemy skupić się na grach i rozmowach. Nikt i nic nam nie przeszkadza. Można przyjść "z ulicy", ale tworzymy też własną sieć wymiany informacji, umawiania się na konkretne tytuły.
Listę gier można zobaczyć w dziale W CO GRAMY. To jest to, co mam na półce w ŚCWiS albo mogę przynieść z domu. Gramy też w inne rzeczy, każdy może zaproponować coś ze swojej własnej kolekcji. Pomysłów w każdym razie nie brakuje.
Oprócz regularnych spotkań KGH istnieje także możliwość zorganizowania jakiegoś eventu, pokazu dla szkoły, lekcji muzealnej itp. Także w wakacje i ferie zimowe organizowane są dodatkowe spotkania, tym razem w godzinach przedobiadowych, bardziej z myślą o młodszych graczach. O wszystkim informujemy na bieżąco, także za pośrednictwem mediów społecznościowych ŚCWiS.
Fotki pochodzą z różnych spotkań zorganizowanych w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności na przestrzeni ostatnich dwóch lat.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz